Evine Hoş Geldin Mavi Marmara

mavi-marmaraBugün Mavi Marmara’yı karşılamaya gittim. Asılda babamla beraber gidecektim fakat cenaze dolayısı ile birlikte gidemedik. Dün(25.12.2010) babamın amcasını/amcamızı kaybettik. Ruhu şad olsun Allah rahmet eylesin. “İnna lillahi ve inna ileyhi raciun”(Biz ALLAH’IN(c.c) kullarıyız, nihayet O’na döneceğiz .)

Konuya dönmek gerekirse; Sarayburnu’na geldiğimde program başlamış güzel ezgiler eşliğinde devam ediyordu. İki tane dev ekranda Mavi Marmara gemisinin gelişini canlı olarak veriliyordu. Yavaş yavaş ama başı dik bir şekilde dünyaya sesini duyuran o efsane gemi geliyordu. Onu bekleyen binlerce coşkulu kalabalık vardı tekbirler eşliğinde. O yaklaştıkça coşku heyecan daha da artıyordu. Ben ilk kez dünya gözü ile göreceğimden benimde heyecanım oldukça fazlaydı.Evet, artık o gelmişti o efsane gemi dünyanın gündemine bir anda oturan gemi Mavi Marmara… İçinde şehid aileleri olması gerekirken çeşitli entrikalarla bu organize engellenmişti.  Çeşitli konuşmacıların yer aldığını kürsüde beni en çok etkileyen Şehid Furkan Doğan’ın babası Ahmet Doğan’ın konuşmasıydı. Uzun bir konuşma yaptı. Oğlunu şehid vermiş bir babanın yapamayacağı kadar uzun bir konuşma… Kendisinden Allah razı olsun. Beni etkiledi çünkü başı dikti çünkü dirayetliydi. Konuşmaya zaman zaman gözyaşlarımızda eşlik etti… Derler ya yaşamayan bilmez evet gerçekten yaşamayan bilmez. Ahmet Doğan Bey kendi oğlundan bahsederken ben de kendi kardeşimi düşündüm acaba Hasan’ım da onlarla birlikte miydi diye…   Şehid Furkan Doğan ordaydı, Şehid Necdet Yıldırım ordaydı, Şehid Cevdet Kılıçlar ordaydı, Şehid Ali Haydar Bengi ordaydı,    Şehid Cengiz Akyüz ordaydı, Şehid Fahri Yaldız ordaydı, Şehid Cengiz Songür ordaydı, Şehid Çetin Topçuoğlu ordaydı Şehid İbrahim Bilgen ordaydı ve bizler de ordaydık ve yalnız bırakmadık. Dedim iyi ki geldim o duyguyu yaşadım.

Zaman sonra Eser Gedik kardeşimle buluştum. Yahu Eser buradan sana bir hadis nakledeyim zannedersem şöyleydi; “Bir kimse din kardeşini severse, sevdiğini o kişiye söylesin. “(Riyazü’s-Salihîn) Eser seviyorum seni 🙂 Tanıştığım en samimi kardeşim. Allah herkese senin gibi bir kardeş nasip etsin diyorum. Allah senden razı olsun. Kardeşimle birlikte yemek yedik ardından Beyazıt’a gidip çay içtik tabii doyumsuz sohbetimizde hiç eksik olmadı. Tabii böylesine güzel insanın vakti de sınırlı oluyordu akşam vakti selamlaşarak bir daha ki sefere görüşmek ümidi ile ayrıldık. Geçirmiş olduğum güzel pazarlardan birisiydi. Hamdolsun…

Selam ve Dua ile…

(çekmiş olduğum bir kaç fotoğrafı görmek için tıklayın )

Yunus Emre

﷽ Kul | Bosna Sevdalısı | Silahsız Muhafız | #Diriliş

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın