Çağdaş üfürükçüler!

Allah’ın nûrunu ağızlarıyla söndürmek isterler (Tevbe, 32; Saf, 8); bunun için de sürekli üfürürler. Hâlâ da üfürüyorlar. Bıkmadan, usanmadan üfürüyorlar. Üfürdükçe üfürüyorlar. Gazetelerinden üfürüyorlar, dergilerinden üfürüyorlar… Radyolarından üfürüyorlar, televizyonlarından üfürüyorlar… Tek başlarına üfürüyorlar, topluca üfürüyorlar. Gece demiyor üfürüyorlar, gündüz demiyor üfürüyorlar. Sağdan üfürüyorlar, soldan üfürüyorlar. Allah’ın nûrunu söndüreceklerini zannediyor ve durmaksızın üfürüyorlar. Gazete ve dergi yöneticileri, köşe yazarları, tv yorumcuları durmaksızın üfürüyorlar. Okuyup okuyup üfürüyorlar.

İlim zannettikleri halde hiçbir ilmî değeri olmayan birtakım safsataları okuyup okuyup üfürüyorlar… Doğru ve geçerli zannederek benimsedikleri bâtıl görüşleri okuyup okuyup üfürüyorlar…

Mîâdını doldurmuş ideolojilerin anlatıldığı (dışı kara olmasa da içi kara) kitabları okuyor ve öğrendikleri yeni hurafelerle nefeslerinin açıldığını zannederek yeniden Allah’ın nûruna yöneliyor, yeniden üfürmeye başlıyorlar. Fakat nefesleri bu çağlarüstü aydınlığı söndürmeye yetmiyor. Bu çağdaş üfürükçüler; bu ilâhî nûru cılız nefesleriyle söndürebileceklerini sanıyorlar; fakat aldanmakta olduklarını bir türlü kavrayamıyorlar.

Müminlere yönelik karalama kampanyaları ve iftiralar, hep Allah’ın nûrunu söndürmek istemelerindendir. Sürekli iftira ediyorlar, sürekli karalıyorlar. Yazılı ve sözlü olarak karalıyorlar, sesli ve görüntülü olarak karalıyorlar. Fakat her seferinde de kararan onların düşünceleri ve vicdanları oluyor, aydınlığını koruyan ve aydınlatmaya devam edense, söndürmeye çalıştıkları ışık kaynağı oluyor.

Çağlardan beri bütün insanlığın yolunu aydınlatıp gelen bu kutlu ışık kaynağına karşı durup durup üfürüyorlar. Fakat bütün çabaları nâfile. Çünkü, Allah’ın nûrunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar, fakat kâfirlerin hoşuna gitmese de Allah nûrunu mutlaka ama mutlaka tamamlayacaktır. Çünkü Allah, müşriklerin hoşuna gitmese de, dinini bütün dinlere üstün kılmak için göndermiştir (Saf, 9).

Yaşar Kaplan
Kalem ve Kelepçe

Yunus Emre

﷽ Kul | Bosna Sevdalısı | Silahsız Muhafız | #Diriliş

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın