Libya’yı Bekleyen Büyük Tehlike

 

 

 

Prof. Dr. B.Gültekin Çetiner Hoca’nın Libya’ya dair yapmış olduğu açıklamalar oldukta çarpıcı, işte o yazısı;

Bana yazdığı mesajlarda Libya olaylarında kafaları karışık bazı müslümanlara ithaf edilir.

Olayın Kaddafi iyiydi kötüydü ile alakası yok. Neticede Libya bağımsız mıydı sorusunun cevabına bakmak lazım. Ayrıca Kaddafi mi batı mı sorusunun cevabını vermek lazım.

Evet! Hem de Türkiye’nin olduğundan daha bağımsız idi. Ama artık bunu söyleyebilecek misiniz? Borçlandırma yoluyla koca bir ulus esir alınıyor. Tabi para dediğiniz nedir ki? Sorosgiller babasının hayrına desteklemedi muhalifleri. Boşuna eğitip silahlandırmadılar.

Kötü Kaddafi neredeyse sıfır dış borcu olmasına rağmen sadece Türkiye’ye 25 milyar dolarlık iş kapısı açmıştı. Bakalım ne bulacak Türkiye yeni yönetimde?

Libya bugün Irak durumuna düşmüştür. Önümüzdeki günlerde gelişmelerden görülecektir. Özellikle Merkez Bankası eksenli olaylara bakınız. Parayı takip edenler anlar.

Müslüman akledendir. Müslümanlar olarak feraset sahibi olmalıyız. İnsanın hakkında neyin daha iyi neyin daha kötü olduğunu fıkıh diye tanımlamış büyüklerimiz. Büyük siyasetçi Erbakan hoca derdi: “Siyonizm ben kanmam ben kanmam türküsünü çağıra çağıra ordusuna hizmet ettirir.”

Sıfır borcu olan Libya şimdiden IMF’nin kucağına oturtulmuştur. Var mı bundan ötesi?

Bir arkadaş da Kaffafi döneminde Libya halkının özgür olmadığını söylemiş.

Kaddafi denen kişi evet kötü yönetti. Seçim yapmadı hep kendini iktidar etti. Bir anlamda halkının özgürlüğünü engelledi.

Ancak hangi köleliğin daha ehven olduğunu IMF ve uluslararası bankerlerin kucağına oturtulan Libya halkı pek yakında anlayacaktır.

Sıfır borçla devredilen Libya’yı 1 sene sonra görürsünüz.

“Ayrıca para dediğiniz nedir?” konusuna gelince… Öncelikle borca dayalı para sistemini ve bu yolla kurulan köle düzenini anlamanız lazım ki size derdimi anlatabileyim.

Hz. Ali’nin, “Demire, kayaya ve kamçıya direndik. Ancak borcun ağır yüküne tahammül edemedik.” ve “Yoksulluk adam olarak önüme çıkacak olsa onu öldürürdüm” şeklindeki sözlerini hatırlatmakta yarar var.

Yunus Emre

﷽ Kul | Bosna Sevdalısı | Silahsız Muhafız | #Diriliş

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

 1. Yiğit Bulut’un konuyla ilgili çok güzel bir yazısı var. Kendisine katılıyorum. Tarihte adalat dağıtmış bir millet olarak bu fotoğrafta yer almamalıyız.

  http://www.haberturk.com/gundem/haber/681845-turk-devletine-ve-milletine-ser-ittifakiyla-ayni-resim-yakismadi

  Mesele Kaddafi iyiydi kötüydü meselesi değildir. Tamam Batının dediği gibi Kaddafi kötü olsun.

  Ancak Libya bir oldu bittiden ibaretti. Hareketin toplumda köklerinin fazlaca olduğuna inanmıyorum. Keşke öyle bir şey olsaydı. O zaman herkesten çok desteklemek gerekirdi.

  Ama bu bir batı operasyonundan başka bir şey değildi. Bunu batılılar bile söylüyor. Aşağıdaki makale bir ABD’linindir.

  O yüzdendir, NATO vs var gücüyle destekledi. Havadan karadan denizden her şeyi yaptı. Kaddafi’yi muhalifler yıkmadı ki. Uluslararası camianın gözü önünde batı bir güzel halletti.

  Adamın yerini bile en son uydudan tespit edip tepesine binenler batılılardı. Muhalifler dolgu malzemesiydi. Muhaliflerin daha mart ayında Merkez Bankası kurmak nereden aklına geldi acaba? Bu Merkez Bankası uluslararası bankerlerindir.

  Geçen hafta sempozyumda güya sosyal bilimci bir Libyalı herkese, Libyalıların çoğunun yüksek öğrenimli olduğundan medeni olduğundan vs vs bahsederek övünüyordu. Adama sormazlar mı? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye..

  Dış borç sıfır. 75 milyonluk Türkiye’nin 116 ton altını 4.5 milyonluk Libya’nın 144 ton altını var. Türkiye’nin ise 460 milyar dolarlık dış borcu var.

  Dış borcu sıfır olan ülke IMF’nın ve uluslararası bankerlerin kucağına oturtuldu. 1 sene sonra görün bakalım.

  Batının dolmuşuna binerek kendilerini yaktılar. Allah izan ve feraset versin. Bundan sonra uyanır ve akıllanırlar mı acaba? Çok zor. Atalar boşuna dememiş: Gavurun ekmeğini yiyen gavurun kılıcını sallar diye.

  http://www.atimes.com/atimes/Middle_East/MD14Ak02.html

Bir Cevap Yazın