WordPress 3.9 Smith Yayınlandı!

wpPopüler kişisel yayın platformu WordPress güncellendi. Yazılımın 3.9 Smith sürümü özellikle görsel düzenleme alanında birçok iyileştirmeyi beraberinde getiriyor.Dünyanın en çok kullanılan açık kaynak kodlu ve ücretsiz blog platformuWordPress güncellendi. 3.9 Smith sürümü yayınlanan yazılım, yeni sürümle birlikte özellikle görsel alanda oldukça güçlendi. Böylece, içerik yönetimi açısıdan önceki sürümleriyle beğeni toplayan WordPress‘in nispeten daha zayıf noktalarından biri olan görsel içerik düzenleme kısmı da elden geçirilmiş oldu.

Görsel editör iyileştirmeleri

WordPress ana sayfasından yapılan açıklamada, adını Amerikalı ünlü caz sanatçısı Jimmy Smith‘ten alan yeni sürümün daha pürüzsüz bir medya düzenleme deneyimi sunduğu belirtiliyor. WP 3.9 Smith sürümünde güncellenen görsel editörün hızı, erişebilirliği ve mobil desteği optimize edilmiş durumda. Verilen bilgilere göre, artık görsel editörün içine Word ve benzeri kelime işlemcilerden kopyala – yapıştır yöntemi ile doğrudan içerik eklenebiliyor.

Daha kolay imaj düzenleme

Yeni sürüm ile birlikte görsel düzenleme araçları da yenilenmiş durumda.Kırpma ve döndürme araçlarına daha çabuk erişim sunulurken, imajların doğrudan editörün içerisinde boyutlandırılması da artık mümkün. 3.9 Smith ile birlikte editöre görsel eklemek ise bugüne kadarki en kolayhaline ulaşmış. Artık görseller bilgisayarın masaüstünden editörün içinesürükle-bırak yöntemiyle eklenebiliyor.

Yeni tema tarayıcı

Yeni sürüm ile birlikte galeri önizlemelericanlı widget ve header önizlemelerises – video ekleme ve yeni tema tarayıcı gibi yenilikler de bloggerların beğenisine sunuluyor. 6MB büyüklüğünde ZIP formatıyla sunulan WordPress 3.9 Smith sürümüne buradan ulaşabilirsiniz.

shiftdelete.net

Yunus Emre

﷽ Kul | Bosna Sevdalısı | Silahsız Muhafız | #Diriliş

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın